Państwo (Norwegia) przejmuje większą własność w systemie transportu gazu Informacja prasowa. The State acquiers increased ownership in the gas transportation system
Państwo przejmuje większą własność w systemie transportu gazu Informacja prasowa | Data: 12/11/2024 | Ostatnia aktualizacja: 13/11/2024 Ministerstwo Energii zawarło umowy zakupu udziałów w kluczowych częściach infrastruktury gazowej z 7 różnymi firmami. „Chciałbym podziękować firmom za dobry, konstruktywny proces i za umowy, które moim zdaniem przynoszą korzyści wszystkim zaangażowanym stronom. Jestem bardzo zadowolony, że znaleźliśmy rozwiązanie skutkujące pełnym państwowym prawem własności do dużej i ważnej infrastruktury Gassled ”, powiedział minister energetyki Terje Aasland.